Методична робота

Методична робота – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання та розвитку дошкільника. У дошкільному закладі відбувається моральне становлення вихованців, формування в них творчого мислення, відповідальності.

Визначення основних річних завдань на новий 2023/2024 навчальний рік

Продовжуючи роботу щодо підвищення  результативності освітнього процесу з метою ефективності впливу роботи дошкільного закладу на розвиток особистості дитини ,враховуючи досягнення і перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

• Підвищення якості освітньої діяльності закладу.
  •  Збереження, зміцнення психічного та фізичного здоров‘я дітей дошкільного віку в нових соціальних умовах воєнного стану.
  • Формування культури українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основи формування національно-патріотичних почуттів. Спрямувати діяльність педагогів на формування розмовного мовлення дітей шляхом використання сучасних технологій, розвитку зв'язного мовлення, акцентувати увагу на підвищенні рівня культури українського мовлення дошкільників.

Методична служба виконує разом з адміністрацією й педагогічним колективом і за їхнім запитом наступні функції:

· забезпечення професійною інформацією;

· організація методичної й науково-дослідної роботи ЗДО;

· підтримка експериментальної роботи педагогів в ЗДО;

· діагностика й аналіз навчально-виховного процесу;

· організація індивідуального консультування й професійної підтримки педагогів;

· допомога педагогам в підготовці до атестації;

· організація підвищення кваліфікації;

· допомога щодо підвищення якості освітнього процесу;

· виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;

· участь і організація семінарів, конференцій, майстер-класів;

· виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;

· допомога, участь у розробці й проведенні експертизи інноваційних програм, методик, навчальних планів;

· методична допомога в проведенні відкритих заходів допомога у проведенні професійних конкурсів.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ НАПОВНЕННЯ МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ ПОВИННО ВІДПОВІДАТИ ТАКИМ ВИМОГАМ:

- інформативність та змістовність;

- перспективність;

- науковість;

- доступність;

- сучасність;

- естетичність;

- системність;

- конкретність;

- задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному самовдосконаленні.

ЕТИКА ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ

-Праця в дошкільному закладі вимагає особливої поведінки.·
-Відданість справі, любов до дітей.
-Інтелігентні стосунки між колегами: взаємоповага, увічли­вість, витримка, чуйність, співчуття.
-Мати достоїнства, гордо носити звання педагога — це має вияв­лятися у приязних стосунках між колегами, у поведінці, пова­зі одне до одного.
-Педагогічний такт має виявлятися у вимогливості, насамперед до самого себе, справедливості, витриманості, відчутті поряд із собою іншої людини, чуйності (показники професійної май­стерності). Людина все це має відчувати серцем, адже навчити­ся цього важко, тому частіше слід прислухатися до свого сер­ця, до своєї совісті. Необхідно бути справедливими і чесними у всьому: роботі, стосунках, адже справедливість — це регуля­тор моральних взаємин.
-Педагогам довірили найдорожче — дітей, вони мають усвідом­лювати це.