ПОРАДИ:

•  - Дитину потрібно годувати в строго встановлений час - за режимом, спокійно, терпляче, даючі можливість добре пережовувати їжу.
  •  - У жодному разі неможна годувати дитину насильно.
  •  - Під час їжі неможна відволікати дитину ні читанням, ні грою
  •  - Потрібно заохочувати бажання дитини їсти самостійно.
  •  - Дитину потрібно залучати до участі у сервіровці й прибиранні столу.
  •  - Привчайте дитину дотримуватись правил особистої гігієни, розрізняти свіжі й несвіжі продукти, з обережністю поводитись з незнайомими продуктами.
  •  - При організації харчування дитини важливо пам'ятати, що невсі продукти корисні для дітей. Дуже шкідливими є напої; кола, солодка газована вода, картопляні чіпси, сосиски та дешева ковбаса, маргарин. Вживання цих продуктів несе загрозу для шлунка дитини.

Харчування дитини в закладі дошкільної освіти і в родині повинно поєднуватися.

З цією метою в кожній групі вивішується меню.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу. Винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50-100 г.

Правила прийому їжі

1.  Не їж під час ходьби.
  2.  Не поспішай під час їжі.
  3.  Не їж дуже холодні чи дуже гарячи страви.
  4.  Ніколи не переїдай.
  5.  Не їж в сухом'ятку, між сніданком і обідом, обідом і вечеряю.
  6.  Не їж занадто гострі і занадто солоні продукти

Із двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою.

На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п’ятому - негострим ножем.

Дітей привчають сідати охайними за стіл, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами.

З 4-річного віку дітей навчають чергувати в групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки, ковпаки), сервірувати столи згідно з меню, збирати використаний посуд.

Для правильності організації харчування дітей, вдома, особливо у вихідні й святкові дні, батьки повинні знати режим і специфіку харчування в ДНЗ (знайомство щоденно з меню)

Харчування дітей здійснюється відповідно до норм затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2005 № 1591 « Про затвердження норм харчування у навчальних закладах»