Освітній процес

У 2023/2024 навчальному році освітній процес у  закладі дошкільної освіти буде здійснюватися за такою програмою:
  •

• «Дитина» освітня програма для дітей від 2 до 7 років (наук. кер. Проекту – Огнев’юк В.О., авт..колектив – Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець-Білоскаленко Н.І. та ін..) – нова   редакція 2020 року.

•

У роботі з дітьми вихователями використовуються  парціальні програми:

Скарбниця моралі (видання 2 оновлене зі змінами і доповненнями) программа з морального виховання для дітей дошкільного віку.

«Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку»

•

"Україна - моя Батьківщина"

Навчальний рік починається 1 вересня 2023 року і закінчується 31 травня 2024 року, оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня 2024 року. Орієнтовно, загальна кількість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 5 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота.

У закладі дошкільної освіти встановлено 5-денний навчально-виховний тиждень. Між заняттями перерва 10 хвилин. Мова навчання: українська.

Організоване навчання проводиться у формі занять, починаючи з 3-го року життя.

Тривалість занять становить: у першій молодшій групі – не більше 10 хвилин, у другій молодшій групі – не більше 15 хвилин, у середній - 20 хвилин, у старшій – 25 хвилин. Тривалість перерв між заняттями не менше 10 хвилин.

У освітньому процесі використовуються такі види занять з дітьми: інтегровані (розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування + художньо-продуктивна діяльність (образотворча) + ознайомлення із соціумом (ознайомлення з природним довкілля) + різні форми активності дітей), комбіновані (художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча), розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування, логіко-математичний розвиток), домінантні (за будь-яким напрямом розвитку), комплексні (художньо-продуктивна діяльність (музична, образотворча, логіко-математичний розвиток тощо).

Також практичним психологом проводяться заняття у кожній віковій групі: 1 раз на тиждень – фронтальне, 2 рази на тиждень – по підгрупам (у другу половину дня).

Розподіл організованих форм активності складається за освітніми лініями розвитку відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Планування освітньої роботи здійснюється за режимними моментами.

• групи ранніього віку - до 10 хвилин,
  • групи молодшого дошкільного віку - 15 хвилин
  • групи середнього дошкільного віку - 20 хвилин

-   групи старшого дошкільного віку– 25 хвилин.

Встановлено кількість і тривалість одного заняття:

Рік життя

занять

Тривалість

занять

Ранній вік

2-й/3-й рік життя

10 хвилин

Молодший вік

4-й рік життя

15 хвилин

Середній вік

5-й рік життя

20 хвилин

Старший вік

6/7-й рік життя

25 хвилин

Максимально допустима кількість занять у першій половині дня:

• в молодшій та середній групах  не перевищує двох,
  • у старшій -  трьох організованих навчальних занять.

Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.

Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі складається з:

• ранкової гімнастики;
  • занять фізичною культурою;
  • рухливих ігор та ігор спортивного характеру;
  • загартування; фізкультурних хвилинок під час занять, фізкультурних пауз між заняттями;
  • фізкультурних комплексів під час денної прогулянки.

Визначаючи обсяг рухової активності дітей, необхідно враховувати стан їхнього здоров’я та психофізіологічні особливості.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять слід проводити з дворічного віку.

Тривалість фізкультурних занять для дітей у віці:

• для дітей третього року життя – 15 хвилин
  • для дітей четвертого року життя  – 15-20 хвилин,
  • для дітей п’ятого року життя – 20-25 хвилин,
  • для дітей шостого (сьомого) року життя – 25-30 хвилин,

Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводяться  не менше 2 разів на тиждень. У дні, коли немає занять з фізкультури, проводяться фізкультурні комплекси під час денної прогулянки.

Розподіл організованих форм активності складається за освітніми напрямами розвитку відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція) та вимог програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина». Планування освітньої роботи здійснюється за режимними моментами.